Éppen 90 nap múlva…

Az Ismeretlen Ismerőst követi és 90 nap múlva kerül nyomdába következő könyvem: az Ébredésem története. Ez egy hosszú, tanulságokkal, felismerésekkel, önismerettel és fejlődéssel teli út – talán sokak számára ismerős – állomása. Annak felismerése, hogy a bölcsesség, a tudás és a boldogság tényleg létezik és számomra is elérhető. 90 nap alatt elkészültem egy tréningsorozat anyagával is. Sőt, 3 hónapig tartott az első nagy utazás 1986-ban, ugyanennyi idő alatt jogosítványt szereztem. 90 napig élvezhettem életem legfontosabb képzésének minden percét, és így tovább. Most pedig egy csodálatos ember munkáját ismertetem meg önökkel.

Klenk-Sipos Rita elsősorban dokumentarista fotós és bűnügyi oknyomozó-, illetve tényfeltáró szerkesztő-riporterként dolgozott országos televíziós csatornáknak. Szerzőtársa, Szilvási Endre szerkesztőként, műsorvezetőként és híradósként tevékenykedett számos hazai médiumban.
A „90 nap” riportkönyv sorozatban a riporternő 3 hónapig együtt él és mozog olyan közösségekkel, amelyek az emberek figyelmének sokszor állnak a középpontjában, mint például a rendőrség, a katasztrófavédelem vagy a mentőszolgálat. Izgalmas megfigyeléseit, megrázó tapasztalatait és személyes élményeit szerzőtársa érzékletes riporttá formálja. Olyan olvasmányos történeteket találunk a sorozatban, amelyből tényleges, valós és valóságos képet kaphatunk a szereplőkről.

Személyesen a nemrég megjelent kötetük a 90 nap a Szcientológusok közt előkészítése idején találkoztam az írónővel.  Az elolvasás élménye után jószívvel ajánlom könyvét azok figyelmébe, akik- kialakítandó a saját véleményüket- szeretnek a dolgok mélyére nézni.

Több mint 20 éve tanulmányozom ezt az alkalmazott vallási filozófiát. Nem tudok és nem is akarok objektív lenni ebben a témában. Megteszi helyettem is a könyv, valóban objektív képet mutatva a XX. század új vallási mozgalmáról Alkotója a tőle korábban megszokott könyörtelen precizitással tár fel a valóság megismerése érdekében minden apró részletet, félresöpörve minden híresztelést, pletykát vagy előítéletet.

Az Ember évezredek óta válaszokat keres számtalan kérdésére, és hálás az egyszerű, érthető az életben könnyen alkalmazható, megértést biztosító megoldásokért. A szerzők ugyanezt keresték összegyűjtött és rendszerezett kérdéseikre. A tiszta szándék, a nyíltan felvállalt cél, a sorozat korábbi köteteinek színvonala sikere is segítette az eredményt.

Ha nem könyvajánlót írnék, hanem egy riportot a szerzővel, lennének még kérdéseim. Mivel magam is szívesen írok, tudom nagy bátorság szükségeltetik egy hasonló hatalmas feladatba fogni. Ám amikor letettem a könyvet azt éreztem, így kell, csakis így lehet, de mindenképp így érdemes bemutatni valamit, amire – bevallják, vagy sem – emberek tömegei kíváncsiak. Nemere István az írólegenda bölcs összefoglalója gondolata a könyvről: „Végre egy könyv, amely rejtett vagy hamis szándékok nélkül feltárja a teljes igazságot: Sokáig kellett rá várni, de már itt van a kezünkben.”

Hogyan is mondhatnék ellent az egyik legnagyobb példaképemnek? Teljesen egyetértek.

Hűse Ferenc

Megosztom