ESSCA – cool dream school
Ahol az egész év egy nagy ünnep
Van Budapesten, a Dunaparthoz közel egy olyan egyedülálló felsőoktatási intézmény, amely sokszínűen egyesíti a tudományos alapú oktatást, a gyakorlatias üzleti kihívásokat és nemzetközi hallgatói közösséget vonz magához.
Az ESSCA School of Managementet 1909-ben az Anjou királyok városában, Angers-ben alapították és 30 éve megnyitották annak budapesti kampuszát is. Jelenleg az egyetem tíz kampusszal rendelkezik, ezzel is biztosítva a fiatalok számára a nemzetközi karrierépítést. Az intézmény kiváló választás a gazdálkodástudomány iránt érdeklődő fiatalok számára, akik egy dinamikus, innovatív, ugyanakkor erős szakmai és emberi értékeket megtestesítő iskolát keresnek. Biztosítékként szolgál, hogy az ESSCA évről évre a világ 100 legjobb üzleti iskolája között szerepel a Financial Times listáján.
Az intézmény múltjáról, jelenéről, mindennapi történéseiről kérdeztem beszélgetőpartneremet, Dr. Deli-Gray Zsuzsát, az ESSCA budapesti kampuszának igazgatóját és professzorát.
Miben más az Önök egyeteme, a többi felsőoktatási intézményhez képest?
Az ESSCA az egyetlen francia üzleti iskola Magyarországon, amely a Conférence des Grandes Ecoles által minősített diplomát ad a hallgatói számára, de ez csupán a jéghegy csúcsa.
A diákok angolul, multikulturális környezetben, technológiailag maximálisan felszerelt, ún. intelligens tantermekben, egyéni szakmai tutorálás mellett, támogató oktatókkal sajátíthatják el a vezetővé válás konkrét lépéseit. Emellett 55 ország partneregyeteme és a világ 2500 piacvezető cége által biztosított szakmai gyakorlat is segíti őket.
Egyedülálló az egyetem abban az értelemben is, hogy minden hallgatónak minimum egy félévet külföldön kell töltenie. Ugyanakkor a diák szabad kezet kap abban, hogy eldöntse, ez oktatási intézményi keretek között vagy szakmai gyakorlat formájában, cégnél történjen.
Hogyan zajlik Önöknél egy felvételi eljárás?
A jelentkezők az ESSCA honlapján történő online jelentkezés után személyes beszélgetésen vesznek részt.
Már az első találkozás során nagy hangsúlyt fektetünk az emberi tényezőre, szituációs gyakorlatokon keresztül megismerve az egyén személyiségét, tehetségét, potenciálját. A hozott jegyek számítanak, de ez a teljes képnek csupán egy része.
Ön szerint mennyire elérhető a „magyar pénztárcával rendelkezőek” számára az egyetem képzése?
Azt az elvet valljuk, hogy a tehetség, valamint a szorgalom, az érdeklődés, a megfelelő értékrend előrébb való, mint pusztán az anyagiak.
Mindez annyit tesz, hogy igyekszünk minden hallgató számára olyan konstrukciót ajánlani, amely számára minden szempontból a legideálisabb megoldást nyújtja. Ilyen például a februárig jelentkező hallgatóknak nyújtott early bird kedvezmény, vagy éppen az uniós diákok, így a magyar jelentkezők számára a jövedelmi helyzet alapján megállapított kedvezmény, ami a tandíj 35%-át is elérheti. Emellett részletfizetési lehetőséget is biztosítunk a felvett hallgatóknak. Azt is fontos megjegyezni, hogy egyetemünk non-profit, a tandíj teljes egészét a minőségi oktatási körülményekbe forgatjuk vissza.
A tapasztalat azt mutatja, hogy mivel a végzős diákok 93%-a szinte egyből munkát talál, a befektetés megtérül.
Az iskolai élet után kicsit kanyarodjunk el így az ünnepek kapcsán személyesebb vizekre…Ön hogyan tölti a szabadidejét, amikor nem éppen az egyetem működtetésével, igazgatásával van elfoglalva?
Nagyon fontos számomra a hallgatókkal, kollégákkal való kapcsolódás mellett a családommal, gyermekemmel való minőségi együttlét, az aktív pihenés, és az egyéb személyes élménygyűjtés.
Ezen túl azonban szeretném elárulni, hogy mivel abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy a munkám egyben a szenvedélyem is, számomra igazán minden nap egy kicsit ünnep is.
Dr. Bittó Renáta