A Barcelona megcsinálta

Ezzel bezárjuk az élő közvetítést

Próbáljanak magukhoz térni, hamarosan jelentkezünk az összefoglalóval.

Így néztek ki az utolsó percek:

• 88. perc: Neymar gólt szerzett, az eredmény 4-1 (két gól kell még a Barcelonának)
  • 91. perc: Neymar büntetőből újabb gólt lő: 5-1 (egy gól kellett még a Barcelonának a továbbjutáshoz)
  • 95. perc: Sergi Roberto gólt szerez: 6-1 (továbbjutott a Barcelona)

Történelmi fordítás

Soha egyetlen csapat nem jutott még tovább a Bajnokok Ligájában, amely az első meccsen 4-0-ra kikapott, a Barcelona most megcsinálta. Leírni is durva, de 6-5-ös összesítéssel mentek tovább.

VÉGE: továbbjutott a Barcelona

ÚRISTEN, MEGCSINÁLTÁK! 6-1

Ez valami hihetetlen: mindenki fent volt a PSG tizenhatosánál, a beívelt labdába Sergi Roberto piszkált bele az ötösön, és beemelte a Trapp fölött. A fél PSG-védelem lest reklamált, de ők ragadtak be, nem volt lesen a barcás.

6-1, ezzel már továbbmegy a Barcelona.

Kifejelik a labdát

Ter Stegen ment utolsó emberként, aztán felrúgják.

Mindenki megy fel a szabadra

Még Ter Stegen is ott van, dugig van a  tizenhatos.

Két perc van még

A Barcelona őrült módjára nyom, kaptak is egy szabadot.

Öt perc hosszabbítás jön

Ebből már lement majdnem kettő, mi lesz még itt?!

VÉGEREDMÉNY: Dortmund-Benfica 4-0

A németek 4-1-es összesítéssel mentek tovább.

GÓL: Barcelona-PSG 5-1

Kicsit kivárt majd ellőtte a bal alsóba. Nincs még vége!

Tizenegyes a Barcelonának!

Marquinhos rántotta le Suárezt a bíró szerint, és második sárgával kiállítják. A 90. percben járunk.

GÓL: Barcelona-PSG 4-1

Neymar szabadrúgásból talált be a rövid felsőbe, egészen pazar gól volt a 88. percben. De még így is kellene kettő nekik.

Di María hatalmas ziccert rontott

Egyedül loholt a kapura, méterek voltak az előnyei, de aztán lelassított, és odalett a lehetőség.

Bejön a végére az első meccs bűnbakja

A barcelonás André Gomes, aki Ivan Rakiticet váltotta a 83. percben.

GÓL: Borussia Dortmund-Benfica 4-0

Kiütés a vége a Dortmundban, Aubameyang mesterhármast szerez. Megint egy középre lőtt labdára érkezett jó ütemben, és közelről bekotorta, bár ez kicsit lesgyanús volt.

A Barcelona azért még odateszi magát a végére

11 perc van még a rendes játékidőből, lehet ennyi idő alatt három gólt szerezni, csak az igazán komoly helyzetek hiányoznak. Mindenesetre mennek becsülettel.

Messi araszolt befelé

Aztán eleresztett egy lövést a hosszú felé, de nem igazán volt jó lövés, méterekkel tévedett. A 75. percben járunk.

Elfogyott a Barcelona lendülete is

Amióta a PSG megszerezte az idegenbeli gólt, már nem rohamoznak olyan elánnal, és egyre többet reklamálnak.

Suárez kapott sárgát

Verrattival akadt össze, aztán látványosan feldobta magát, egy sárga lap volt a jutalma.

Akkor tisztázzuk, hogy állunk most

A  mérkőzés 3-1-re áll, összesítésben 5-3-ra vezet a PSG, ami az idegenben szerzett góljával most remek helyzetbe került, mivel így már hármat kéne vágniuk Messiéknek a hátralévő 25 percben.

A másik meccsen is simának tűnik a dolog: a Borussia Dortmund összesítésben 3-1-re vezet a Benfica ellen, és a portugálok játékában nem igazán van benne, hogy két gólt szereznek.

Cavani eldönthette volna

A PSG-csatár ziccerben ugrott ki, el akarta lőni ter Stegen lába mellett a labdát, de a Barcelona-kapus bravúrral védett.

GÓL: Barcelona-PSG 3-1

Itt az újabb fordulat! A felívelt szabadrúgás után Kurzawa visszafejelte a labdát az érkező Cavaninak, aki bebombázta a a léc alá. Összesítésben 5-3 a PSG-nek.

Rakitic kapott sárgát

Megrángatta a meginduló Draxler mezét a középpályán.

Elkezdett futballozni a PSG is

Többször veszélyeztettek az elmúlt percekben, jót tett a játékuknak Di María beállítása, aki az első mérkőzésen duplázott. A 60. percben járunk.

GÓL: Borussia Dortmund-Benfica 3-0

Eldöntötte a német csapat: két percen belül kettőt rámoltak be. Egy beadásra Aubameyang érkezett, és megszerezte második gólját a meccsen.

GÓL: Borussia Dortmund-Benfica 2-0

Nem tudta kihúzni a vendég Benfica, hogy a Dortmund folyamatosan rohamozza őket: az 58. percben Pulisic emelte be a labdát a kapuba egy kiugratás után.

Erről beszélt Luis Enrique a meccs előtt

A Barcelona-edző azt mondta, szinte biztosan lesz olyan periódusa a mérkőzésnek, amikor nagyon közel kerülnek a továbbjutáshoz, és akkor talán a PSG is megroppan. Na ez most jött el, és van még negyven perc.

Kapufát lőtt a PSG

Ezen elmehetett volna a Barcelona továbbjutása: Meunier adott középre, Cavani érkezett, és az ötösről a rövid kapufát találta telibe.

GÓL: Barcelona-PSG 3-0

Kíméletlenül bevágta. Egy gólra a hosszabbítástól a Barcelona.

Tizenegyest kapott a Barcelona

Aytekin játékvezető elsőre egyértelműen továbbot intett, de aztán a partjelzővel megbeszélte a dolgot és büntetőt adott. Neymar esett át Meunier-nek, jogos volt.

Már Barcelonában is megy a második félidő

Egyik edző sem cserélt.

Nagy mentés Dortmundban

A Benfica kezdte élesebben a második félidőt: egy tizenhatoson belülről leadott Cervi-lövésbe három hazai védő is belevetődött, és szögletre pattant a labda.

Már jön is a második félidő

Dortmundban előbb kezdtek ismét.

És vége az első félidőnek Barcelonában is

49 percig tartott, és volt esemény bőven: 2-0-ra vezet a Barcelona. Ha még lőnek kettőt, miközben egyet sem kapnak, akkor megvan a hosszabbítás. Ha hármat, akkor a továbbjutás is.

Félidő Dortmundban

Ott továbbra is 1-0-ra vezet a Borussia Dortmund a Benfica ellen, ezzel hosszabbításra állnak.

Akkor most úgy állunk, hogy

A Barcelonának két gól kellene a hosszabbításhoz. Akkor persze teljesen új forgatókönyv jönne, ha a PSG is gólt szerezne.

GÓL: Barcelona-PSG 2-0

Elképesztő, a PSG-védelem megint összehoz egy gólt a Barcelonának. Marquinhosnak már ki kellett volna bombáznia a labdát, de aztán annyit szerencsétlenkedett, hogy Iniesta megszerezte, majd sarokkal befelé kotorta, onnan pedig Kurzawa nagyon gyatra mozdulattal a saját kapujába lőtt a 40. percben.

Lucas fekszik egy percet a földön

Majd lekísérik ápolásra a PSG-játékost, ezzel is elment egy kis idő. A 39. percben járunk, még három gól kellene a Barcelonának a hosszabbításhoz.

Suárez is eleresztett egyet

A lapos lövést viszont könnyedén felszedte Trapp. Közben a másik meccsen a Dortmund tizenhatosán belül támadt kisebb zavar, de nagy nehezen fel tudtak szabadítani a védők.

Rafinha egy nagyon gyenge passzal

Középre akarta adni a labdát, de a PSG-kapus Trapp kivetődött az ötösre, és összeszedte.

Kinyílt a PSG, majdnem ráfázott

Egyre bátrabban játszik a francia csapat, de most ebből lett majdnem baj, mert a komplett középpálya az ellenfél térfelén ragadt, és a Barcelona-kontrát a tizenhatosukon belül sikerült megállítani. Fél óra telt el a mérkőzésből.

Majdnem ott volt a Benfica-gól

Na tessék: egy középre ívelt szabadrúgás után jött egy veszélyes fejes, és Bürki a gólvonalon állította meg a labdát.

Nem lesz ez olyan könnyű menet a Dortmundnak

A vezető góljuk óta igazán komoly helyzetet nem tudtak kidolgozni, a Benfica elég keményen fellép ellenük. Jelenleg hosszabbításra áll a párharc.

Ez elakadt a sorfalban

Messi reklamált is ezerrel, hogy a PSG-sek kezeztek, de ezt most sem hatotta meg a játékvezetőt.

Újabb Barcelona-szabadrúgás jöhet veszélyes helyről

25 méterre a kaputól, ezt is Messi lövi majd.

A Benfica is megvillant közben

Egy gyors támadás végén adtak le egy lövést a tizenhatoson belülről, de a labda középre ment, így Bürki simán védett.

Szinte csak a Barcelonánál van a labda

A PSG mind a tíz mezőnyjátékosával védekezik az utóbbi percekben, de megy is az idő. Az első húsz perc után egy gólt dolgozott le négygólos hátrányából a hazai csapat.

Neymarnak is volt már egy veszélyes lövése

A hosszú felsőt vette célba, ez már közelebb volt, mint Messi szabadja az előbb.

A Benfica kapusa rohant ki a kapujából

És fejjel tisztázott, a Dortmund persze rögtön megpróbálkozott félpályáról kapura lőni, veszélytelen volt.

Újabb PSG-s kap sárgát

Ezúttal Draxler, mert a meginduló Messit felborította a kaputól 30 méterre. jöhet a hazaiak szabadrúgása.

Kijött a PSG

És két szögletet végezhetett el egymás után, de egyikből sem alakult komoly veszély a Barcelona kapuja előtt. A 12. percben járunk.

Na, itt is egy kezezés

A bevetődő Mascherano kezét találta el egy beadás, de a bíró itt sem látta indokoltnak, hogy fújjon.

Nyom a Dortmund is

A 11. percben Dembelé vállalkozott lövésre úgy húsz méterről, ám a labda messze elkerülte a kaput.

Tizenegyest reklamál Neymar

A szélről lőtte volna be a labdát, amikor Verratti kezére felpattant a labda, de a bíró nem adott büntetőt erre.

A Barcelona rohamoz tovább

Az ötödik percben járunk, és óriási a tempó. Megy előre a Barcelona, miközben a PSG-nél alig van a labda. A vendégeknél Matuidi összeszedett egy sárgát közben.

GÓL: Barcelona-PSG 1-0

Itt is gól egyből. Az elalvó vendégvédelem asszisztálása mellett Suárez fejelte közelről kapura a labdát, és a PSG-sek csak a gólvonal mögül tudták kivágni. A gólvonal-technológia is megerősítette. Egy gólt máris ledolgozott a Barcelona.

GÓL: Borussia Dortmund-Benfica 1-0

Ez gyorsan ment: egy szöglet után rögtön megszerzi a vezetést a német csapat, és ledolgozta hátrányát. Egy továbbcsúsztatott labdára érkezett üresen Aubameyang, és közelről a kapuba fejelt.

El is kezdődtek a meccsek

Igaz, a Dortmund-Benficán jó másfél perccel korábban. A Barcelonának négygólos, a Dortmundnak egygólos hátrányt kéne ledolgoznia a visszavágón hazai pályán.

Itt vannak a kezdők

Borussia Dortmund-Benfica

Borussia Dortmund: Burki; Piszczek, Bartra, Sokratis, Schmelzer; Weigl, Castro; Dembélé, Pulisic, Durm; Aubameyang

Benfica: Ederson; Semedo, Luisao, Lindelof, Eliseu; Almeida, Samaris, Pizzi; Cervi, Mitroglu, Salvio

Barcelona-PSG

Barcelona: Ter Stegen; Pique, Mascherano, Umtiti; Busquets, Iniesta, Rakitic; Messi; Rafinha, Suarez, Neymar.

PSG: Trapp; Meunier, Marquinhos, Silva, Kurzawa; Rabiot, Verratti, Matuidi; Lucas, Cavani, Draxler.

Nagyon rég jutott már túl a PSG a Barcelonán

Egészen pontosan a 94/95-ös Bajnokok Ligája kiírás negyeddöntőjében verték ki legutóbb a katalánokat a sorozatban. Az utóbbi években kétszer is összefutottak a legjobb nyolc között, mindkétszer Messiék jutottak tovább az elődöntőbe.

36 tétmeccsen 37 gól

Ez a PSG-támadó Edinson Cavani idei mérlege. Már a Barcelona elleni nyolcaddöntő első mérkőzésén is betalált, ő állította be a 4-0-s végeredményt, az volt idei hetedik BL-meccsén a hetedik gólja.

A bajnokságon huszonhat találkozón rámolt be huszonhét gólt, a francia ligakupában kettőt, a kupában egyet rúgott eddig.

Ha valaki rúg nekünk négyet, mi is tudunk hatot rúgni

Ezzel próbálta feltüzelni a játékosait Luis Enrique a meccset megelőző keddi sajtótájékoztatón. Arról is beszélt, hogy lehet a mérkőzésnek olyan szakasza, amikor nagyon közel állnak majd az egyenlítéshez, és akkor talán a PSG is megroggyanhat egy kicsit, ők pedig ki fogják ezt használni.

Az átkozott 0-4

Ilyen hátrányból még senkinek sem sikerült kiharcolnia a továbbjutást a Bajnokok Ligája egyenes kieséses szakaszában. Öt csapat próbálta meg, egyiknek sem jött össze.

A Dortmundnak nem lesz annyira könnyű otthon

Azon kívül, hogy a Benfica 1-0-ra nyerte meg a nyolcaddöntő első mérkőzését, nagy formában is van.

A portugál bajnokságot vezető csapat zsinórban hét tétmérkőzést nyert meg, legutóbbi még januárban kapott ki a ligában.

Forrás: index.hu