Hamilton negyedik koronája

Google Plus

Nem volt olyan sima, mint a 2015-ös, de annyira drámai sem, mint az első, még 2008-ból, de a 2014-essel sem vetekedhet izgalomban. Mégis, mindent mondhatunk Lewis Hamilton negyedik világbajnoki címét hozó szezonjára, csak azt nem, hogy átlagos. Szerencse, kőkemény munka, és a benne rejlő ösztönös zseni egyaránt kellett ahhoz, hogy a nyári szünet után húszpontos hátrányból villámgyorsan eldöntse a világbajnoki harcot Sebastian Vettellel szemben. A 2017-es idényének 24 legszebb momentuma.

2017. február 23., Silverstone, az első találkozás a Dívával, azaz az új Mercedesszel, amiről ekkor még nem tudták, hogy olyan lesz, mint egy hisztis színésznő. Pár hónap múlva kiderült, Toto Wolff csapatfőnök nevezte el így a W08-as modellt. Az új csapattárs Valtteri Bottasszal szintén ekkor léptek fel együtt közösen. A világbajnok Nico Rosberg visszavonulása után borítékolható lett, hogy újra Hamilton lesz az első számú pilóta a csapaton belül, így egyből picivel kisebb nyomás volt rajta az új szezon indulásakor. (Fotó: Mark Thompson / Getty Images Hungary)

Ausztráliában az idénynyitón minden tökéletesen indult, Hamilton könnyedén szerezte meg a pole pozíciót. Toto Wolff csapatfőnök le is nyilatkozta, pilótája külön kategória – valóban úgy tűnt ekkor még mindig, hogy marad az előző három évben megszokott Mercedes-dominancia. Csakhogy hátra volt még a verseny. (Fotó: Peter J Fox / Getty Images Hungary)

Az a verseny, amit váratlanul Sebastian Vettel és a Ferrari nyert meg. Hamilton gratulált, és versenyhelyzetben találta magát. Ami a Mercedesnek jóval nagyobb meglepetés volt, mint az angolnak, mivel három évig megszoríthatatlanok voltak. (Fotó: Mark Thompson / Getty Images Hungary)

A Ferrari hirtelen előretörésére reagálnia kellett a Mercinek és Hamiltonnak is. Ez össze is jött, Kínában hibátlanul futott a kocsi és versenyzője is, meglett az első győzelem a szezonban, pontegyenlőséggel, 43-43 ponttal hagyták el a Kínai Nagydíjat Vettellel. (Fotó: Peter J Fox / Getty Images Hungary)

Bahreinben viszont már a Ferrari vágott vissza, Vettel újra győzött, megerősítve igényét a világbajnokságra. Hamiltonnak maradt a gyönyörű sivatagi naplemente. (Fotó: Mark Thompson / Getty Images Hungary)

Szocsi, Orosz GP: Hamilton ismét kikapott a Ferraritól, de még új csapattársától, Valtteri Bottasól is, aki élete első győzelmét szerezte a Forma-1-ben. Vettel vezette a világbajnokságot, Hamilton meg aggódva nézhette a statisztikát: az első négy versenyből csak egyet tudott megnyerni, Szocsiban csak negyedik lett, ráadásul úgy, hogy a tempója rettenetesen elmaradt a három dobogósétól, ami az elmúlt éveket nézve abszolút új helyzet volt számára. (Fotó: Clive Mason / Getty Images Hungary)

A rivalizálás kezdett beindulni a négyszeres bajnok Vettel és a háromszoros bajnok Hamilton között. A német várhatta előnyből a folytatást Szocsi után, 13 ponttal előzte az angolt. (Fotó: Clive Mason / Getty Images Hungary)

Újabb visszavágás, újabb Merci- és Hamilton-reakció következett Barcelonában. Éppcsak sikerült megverniük Vettelt, de a győzelem kellett, mint egy falat kenyér, hogy Hamilton ne 1/5, hanem 2/5 győzelmi mutatóval álljon. A futam egyébként remekül példázta az idényt, Hamilton és Vettel messze a többiek előtt volt, a harmadik Ricciardóra több mint 1 percet vertek, ahogy a vb-címért folyó harc is végig róluk szólt a szezonban. (Fotó: David Ramos / Getty Images Hungary)

Csakhogy aztán Monacóban a Ferrari is reagált, és a legmagabiztosabb kettős győzelmét szerezte az évben. Räikkönennek állt a zászló, de a Ferrari Vettellel a világbajnokságért ment, így a német győzött, sokak szerint csapatdöntés miatt. A német pont egy futamgyőzelemnyi, 25 pontos előnnyel húzott el. (Fotó: Dan Istitene / Getty Images Hungary)

A Kanadai GP mindig különleges Hamiltonnak, imádja a pályát, és itt nyert először az F1-ben, épp 10 éve. A pole pozíció megszerzése után még különlegesebbé vált számára Montreal, beérte ugyanis Ayrton Senna 65 első rajthelyes rekordját. A Senna család egészen különleges ajándékkal lepte meg, a brazil legenda egyik sisakjával. Hamilton szóhoz sem jutott. (Fotó: Hoch Zwei / Getty Images Hungary)

Nem lett volna viszont igazi a hétvége futamgyőzelem nélkül, de másnap ez is összejött. Itt éppen Toto Wolff ad egy ötöst a leintés után a depóba visszaérkező versenyzőjének. Itt már látszott, hogy tényleg örül minden jól sikerült hétvégének a Mercedes, és már nem alapvetés, hogy nyernek, küzdeniük kellett minden pontért. (Fotó: Peter J Fox / Getty Images Hungary)

Az év legbalhésabb pillanata Bakuban: Vettel ráhúzza a kormányt Hamiltonra, miközben a biztonsági kocsi mögött haladva várják az újrarajtot. A ferraris szerint Hamilton befékezett előtte, emiatt csúszott bele az angol kocsijába. Vettel az akció miatti büntetése, Hamilton egy elképesztő fejtámaszhiba miatt bukta a győzelmet. Ricciardo nyert.

Az balhéja után az év egyik lgejobb képe a pályán kívülről jött, Ausztriából, ahol a bakui botrány után először szembesítették a vb-ellenfeleket. Vettel elnézést kért, így megúszta a nagyobb büntetést is. A futamon egyikük sem örülhetett, újra Bottas győzött, az évszázad rajtjával, Vettel előtt. (Fotó: Joe Klamar / AFP)

Brit GP, Hamilton újabb megkoronázása. Csak egy futamgyőzelem volt, de ez a királyul elkapott fotó sokat sejtetett az év hátra lévő részére. (Fotó: Andrew Boyers / Reuters)

Silverstone jól meg is ünnepelte hősét, ahogy szokta az utóbbi években, tenyerén hordozta Hamiltont. Az összetettben visszajött 1 pontra Vettel mögé, volt oka az örömre. (Fotó: Mark Thompson / Getty Images Hungary)

Szocsihoz hasonló problémákba futott a Hungaroringen Hamilton, se az időmérőn, se a futamon nem találta a helyét az autóban. Nemcsak a két Ferraritól, de saját csapattársától is kikapott, bár utóbbihoz az év egyik legsportszerűbb pillanata kellett: a Ferrarik után engedett Hamilton az utolsó kanyarban elvette a gázt, hogy a sikeretlen előzési kísérletek után visszaadja az utasításra kapott helyét finn csapattársának. A logika azt diktálta volna, hogy Hamilton maradjon előrébb, hiszen három pont sokat számíthatott volna a későbbiekben, a Mercedes az angol pilóta viszont a lehető legkorrektebben intézte a dolgot. (Fotó: Mark Thompson / Getty Images Hungary)

A nyári szünet után a legendás spái pályán az év csatája jött Hamilton és Vettel között. Úgy tűnt, hogy a Ferrari lehet előnyben a futam végére, de az angol őrületes tempóba kezdett a biztonsági autó kiállása után, és lassabb gumikeveréken is maga mögött tartotta a frusztrált Vettelt. (Fotó: Peter J Fox / Getty Images Hungary)

Monza, ahol a Mercedes győzelme kiütötte a Ferrarit. Akkora előnnyel nyert Hamilton és Bottas, hogy a Ferrari bajban, és még inkább kínosan érezhette magát. Pláne, hogy Hamilton a szezonban először átvette a pontverseny első helyét a némettől. (Fotó: Mark Thompson / Getty Images Hungary)

A szingapúri rajt, ami eldönthette a világbajnokságot, de legalábbis nagy ütést kapott a Ferrari. Vettel és Kimi Räikkönen ütköztek, miután a finn összeakadt Max Verstappennel közvetlenül a start után. Nem lehet igazán senkit hibáztatni, rajtbaleset volt, a Ferrari és Vettel viszont kényszerpályára került innentől. (Fotó: Lars Baron / Getty Images Hungary)

Hamilton így mindössze a negyedik helyről startolva is nagyon simán nyert, ami egy városi pályán nagy bravúr, és nem kis szerencse. Az év legváratlanabb győzelme volt, nem mellékesen zsinórban a harmadik Hamiltonnak, a pálya ugyanis egyértelműen a Ferrariknak kedvezett, de akár még a Red Bulloktól is kikaphatott volna a Merci. (Fotó: Jeremy Lee / Reuters)

Malajziában megtört a Mercedes-Ferrari-uralom, bár a pole meglett Hamiltonnak a futamon Max Verstappen és a Red Bull oktatott. Vettel egy apró hiba miatt utolsóként rajtolt, a negyedik helyig vitte. A Merci egyébként a dobogós hely ellenére is szenvedett, e remek képen kívül sok jót nem jegyezhettek meg Sepangból. (Fotó: Clive Mason / Getty Images Hungary)

Szuzukában meg kellett mutatnia a Mercedesnek, hogy sem a Ferrari, sem a Red Bull nem jobb nála: össze is jött, annyira, mint ez a fotó: Hamilton pole-ból győzött. (Fotó: Clive Mason / Getty Images Hungary)

Mivel Vettel technikai hiba miatt kiállt, 59 ponttal elhúzott az angol a pontversenyben, érezte ő is, ez óriási pillanat lehet a szezonra visszanézve. Az autójára borulva ünnepelte 71. futamgyőzelmét. (Fotó: Toru Hanai / Reuters)

A világ legboldogabb kilencedik helyezettje: nem álmai futamával, de negyedszer is világbajnok lett Mexikóban Lewis Hamilton. Miután simán behúzta az Amerikai Nagydíjat, Mexikóban az első körben összeütközött Sebastian Vettellel, és a defekt miatt utolsóként folytatta. Csak a kilencedik helyre ért fel, de ez is elég volt ahhoz, hogy beérje vb-címekben Alain Prostot és Vettelt. (Fotó: Clive Rose / Getty Images Hungary)

Forrás: index.hu

Képek

Hamilton negyedik koronája Hamilton negyedik koronája Hamilton negyedik koronája Hamilton negyedik koronája Hamilton negyedik koronája Hamilton negyedik koronája Hamilton negyedik koronája Hamilton negyedik koronája Hamilton negyedik koronája Hamilton negyedik koronája Hamilton negyedik koronája Hamilton negyedik koronája Hamilton negyedik koronája Hamilton negyedik koronája Hamilton negyedik koronája Hamilton negyedik koronája Hamilton negyedik koronája Hamilton negyedik koronája Hamilton negyedik koronája Hamilton negyedik koronája Hamilton negyedik koronája Hamilton negyedik koronája Hamilton negyedik koronája Hamilton negyedik koronája